Jak dbać o biżuterię marki Górecki?

Jak dbać o biżuterię marki Górecki?

Biżuteria to delikatne i piękne wyroby. Tak delikatne przekroje konstrukcji są jednak bardzo wrażliwe na zniszczenia mechaniczne, należy je właściwie użytkować i przechowywać, aby nie uległy deformacji czy uszkodzeniu, najlepiej przechowywać jest je w pudelkach dołączanych do zakupionej biżuterii.

 

Aby zapewnić piękny wygląd biżuterii należy stosować się do praktycznych porad i informacji:

  • Biżuteria powinna być regularnie czyszczona,
  • Biżuteria matowana, satynowana może z czasem ulec powierzchniowemu wytarciu
  • Biżuteria z białego i żółtego złota pokryta rodem może zetrzeć się powierzchniowo podczas użytkowania, co jest skutkiem eksploatacji.
  • Niektóre naturalne kamienie szlachetne wykorzystywane przy produkcji biżuterii są szczególnie wrażliwe na kosmetyki, lakier do włosów, kwasy, środki czystości używane w gospodarstwach domowych, dlatego należy zadbać o to aby  te kamienie nie miały styczności z tego typu produktami, ponieważ mogą się odbarwić.

 

 

UNIKAJ KONTAKTU Z WODĄ

Biżuterii szkodzi kontakt z wodą, zarówno z kranu jak i z morską czy z innych akwenów. Biżuterię należy zdejmować przed kąpielą lub myciem naczyń. Woda może powodować utratę połysku i przebarwienia. Zamoczenie biżuterii z markazytami może spowodować ich wypadanie. Elementy skórzane, bawełniane sznurki i inne linki, które nie są odporne na działanie wody, potu, detergentów podlegają naturalnemu zużyciu.

 

NIE ZAHACZ

Cienkie, delikatne łańcuszki wymagają szczególnej ostrożności. Przy zahaczeniu mogą ulec zerwaniu lub zdeformowaniu, także podczas snu, nie należy ich zginać i ciasno wiązać,

 

CHROŃ PRZED CHEMIĄ
Należy unikać kontaktu biżuterii z kosmetykami oraz detergentami używania w kuchni i łazience. Mogą one powodować jej przebarwienia, matowienie oraz rozwarstwianie elementów wykonanych z kamieni naturalnych, pereł lub bursztynu. Kosmetyki najlepiej stosować przed założeniem biżuterii,

 

TRAKTUJ Z SZACUNKIEM
Kamienie szlachetne, naturalne i perły są narażone na wypadanie, pękanie, ukruszenie powstałe na skutek uderzenia, ściśnięcia, upadku, zahaczenia, itp. Biżuterię należy zdejmować przed snem, zajęciami sportowymi, pracami domowymi i innymi, które mogą powodować jej uszkodzenie.

 

PRZECHOWUJ STARANNIE
Każda sztuka biżuterii powinna być przechowywana na osobno, zawinięta w miękką szmatkę i szczelnie zamknięta w osobnym woreczku. Najlepiej przechowywać ja w specjalnej szkatułce.

 

UWAŻAJ NA ZARYSOWANIA
Należy unikać sytuacji powodujących ścieranie się powierzchni wzorków biżuterii wykończonych w technice diamentowania, satynowania, pozłacania, gdyż jej struktura może ulec trwałemu uszkodzeniu lub starciu. Elementy pozłacane są powlekane cienką warstwą złota, która przy użytkowaniu może się wycierać, co jest naturalnym procesem i nie stanowi podstawy do reklamacji.

 

ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ
Biżuteria wykonana ze złota w technologii elektroformy tak zwanej „dmuchanej” wymaga szczególnej ostrożności. Na skutek uderzenia, ściśnięcia – może ulec trwałemu uszkodzeniu, najczęściej wgnieceniu.

 

ZADBAJ O REGULARNE CZYSZCZENIE
Należy systematycznie oczyszczać biżuterię z kurzu. Jednak w przypadku mocno zabrudzonych egzemplarzy lepiej zrezygnować z samodzielnej próby usuwania zanieczyszczeń , zwłaszcza przy użyciu środków czyszczących i polerujących.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl