Producenci
Promocje
Obrączki ślubne z brylantami  0,05 ct
Obrączki ślubne z brylantami 0,05 ct

7 085,25 zł

Cena regularna: 9 447,00 zł

Najniższa cena: 6 356,25 zł
szt.
Obrączki ślubne 8 mm
Obrączki ślubne 8 mm

8 175,00 zł

Cena regularna: 10 900,00 zł

Najniższa cena: 7 311,00 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantami 0,02 ct
Obrączki ślubne z brylantami 0,02 ct

6 495,00 zł

Cena regularna: 8 660,00 zł

Najniższa cena: 5 820,00 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantem  0,02 ct
Obrączki ślubne z brylantem 0,02 ct

6 789,75 zł

Cena regularna: 9 053,00 zł

Najniższa cena: 6 087,75 zł
szt.
Obrączki ślubne ze szmaragdem 0,01 ct
Obrączki ślubne ze szmaragdem 0,01 ct

5 165,25 zł

Cena regularna: 6 887,00 zł

Najniższa cena: 4 625,25 zł
szt.
Obrączki ślubne 5 mm
Obrączki ślubne 5 mm

4 860,00 zł

Cena regularna: 6 480,00 zł

Najniższa cena: 4 347,00 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantami 0,02 ct
Obrączki ślubne z brylantami 0,02 ct

4 205,25 zł

Cena regularna: 5 607,00 zł

Najniższa cena: 3 773,25 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantem koniakowym 0,06 ct
Obrączki ślubne z brylantem koniakowym 0,06 ct

9 687,75 zł

Cena regularna: 12 917,00 zł

Najniższa cena: 8 675,25 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantami 0,25 ct
Obrączki ślubne z brylantami 0,25 ct

7 965,00 zł

Cena regularna: 10 620,00 zł

Najniższa cena: 7 209,00 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantem 0,01 ct
Obrączki ślubne z brylantem 0,01 ct

6 230,25 zł

Cena regularna: 8 307,00 zł

Najniższa cena: 5 582,25 zł
szt.
Obrączki ślubne z brylantami 0,07 ct
Obrączki ślubne z brylantami 0,07 ct

4 680,00 zł

Cena regularna: 6 240,00 zł

Najniższa cena: 4 194,00 zł
szt.
Obrączki ślubne 3,5 mm
Obrączki ślubne 3,5 mm

3 480,00 zł

Cena regularna: 4 640,00 zł

Najniższa cena: 3 116,25 zł
szt.
Sekrety naszej biżuterii

Diament jest najtwardszym z minerałów spotykanych w przyrodzie (10 punktów w skali Mohsa). Jest to najczystsza krystaliczna forma węgla. Jego nazwa w tłumaczeniu z łaciny oznacza "niepokonany, niezniszczalny". Uważany jest za najcenniejszy kamień szlachetny. Złoża diamentów występują w : Indiach, Rosji, Australii, Południowej Afryce, Brazylii.

Odpowiedni szlif wydobywa z diamentów życie, światło, blask. Najbardziej znany jest szlif brylantowy- wynaleziony w XVII wieku. Jest on uznawany za szczyt osiągnięć mistrzów jubilerstwa.
Diamenty są najdoskonalszymi kamieniami, najbardziej wysublimowanymi i odpowiednimi dla kobiet ceniących prawdziwe piękno i elegancję.
Wycenę każdego diamentu sporządza się w oparciu o cztery zasadnicze kryteria określane mianem 4C. Należą do nich: carat (masa), clarity (czystość), colour (barwa) i cut (szlif kamienia).

 Jednostką określającą masę jest karat. W odniesieniu do innych jednostek masy 1 ct odpowiada 0,2 g. Znamienne jest, że dwa diamenty tej samej wielkości mogą mieć zupełnie odmienną wartość ze względu na pozostałe kryteria oceny diamentu.

 Barwa należy do najbardziej specyficznych i równocześnie do najważniejszych cech jakościowych diamentów. Barwy typowe mają odcienie od bezbarwnego do żółtego o różnym stopniu nasycenia. Najbardziej cenione i najdroższe są brylanty białe o niemalże niezauważalnym błękitnym blasku, który bierze się ze zdolności kamienia do koncentrowania światła UV.

 Diamenty są najczystszą formą węgla, ale w wyniku procesu jego tworzenia mogą w nim powstawać inkluzje.
Zanieczyszczenia te mogą mieć różną barwę: począwszy od bezbarwnych pęcherzyków gazu, poprzez czarne drobinki węgla aż do koloru brązowego i zielonego. Idealnie czysty diament to taki, w którym doświadczony rzeczoznawca przy użyciu specjalnej lupy nie jest w stanie dostrzec żadnych zanieczyszczeń we wnętrzu kamienia.

 Szlif związany jest z procesem obróbki diamentu. Celem tego jest nadanie określonej formy i pokrycie całej powierzchni kamienia symetrycznymi płaszczyznami. Najbardziej rozpowszechniony jest szlif brylantowy.
Wyjątkowość diamentu odznacza się miedzy innymi zdolnością odbijania światła. Powoduje to, że proces szlifowania kamieni jest pracochłonny i wymagający specjalnych umiejętności

Diamenty znane były już 3000 lat p. n. e. Dawniej stosowano jako medykament przy leczeniu trądu, gruźlicy, cukrzycy i anemii a popiół z diamentów miał przedłużać życie, wzmacniać ciało i dawać dobre samopoczucie.

Najcenniejsze diamenty w Polsce to: wielki czarny diament w złotej puszce Św. Stanisława (znajdujący się w skarbcu na Wawelu) i bezbarwny, 10 karatowy diament w koronie monstrancji Jana Kazimierza (znajdujący się w klasztorze Paulinów na Jasnej Górze).

Każdy diament będący przedmiotem sprzedaży musi posiadać certyfikat zawierający informację o 4C. Certyfikat gwarantuje kupującemu jakość i stwierdza autentyczność nabywanego diamentu.

 

Szafir jest twardym i rzadkim minerałem z grupy tlenków, niebieską odmianą korundu. Szafiry mają także inne kolory- żółty, zielony, pomarańczowy a nawet czarny. Jednak największą popularnością cieszą się szafiry niebieskie, zwłaszcza pochodzące z Indii o unikalnym odcieniu "błękitu kaszmirskiego".
Szafiry występują w: Indiach, Tajlandii, Sri Lance, RPA, Australii, USA, Rosji. Szafir- ulubiony kamień Wschodu- od wieków uważany był za symbol mądrości, i wszelakiej wiedzy. Używali go wróżbici i czarnoksiężnicy. Szafir wyzwala pozytywną energię, daje poczucie humoru, wzmacnia elokwencję. Szafir uważany jest za kamień najbardziej sprzyjający zakochanym. Najbardziej znane szafiry to szafir gwiaździsty :"Gwiazda Indii" o masie 536kt, dwa szafiry zdobiące koronę brytyjską "Gwiazda Edwarda" i "Stuart", oraz szafiry zdobiące krzyż koronny Rosyjskiego Imperium i carską broszę.

 

Szmaragd jest minerałem z grupy krzemianów. Nazwa pochodzi od greckiego słowa smaragdos, oznaczającego kolor zielony, nawiązując do charakterystycznej, wywołanej domieszkami chromu i wanadu barwy tego minerału.
Szmaragdy występują w: Austrii, Australii, Brazylii, Indiach, Kolumbii, Pakistanie, USA, Rosji (Ural). Szmaragd jest amuletem wyznawców islamu, choć w średniowieczu w Europie uważano go za kamień diabelski, przynoszący nieszczęście i zgubę. Dziś szmaragd oceniany jest zupełnie odmiennie. Uważa się, że jego barwa wpływa kojąco na układ nerwowy, łagodzi podrażnienia, działa leczniczo na narząd wzroku. Szmaragd jest szczęśliwym klejnotem zakochanych, chroni swego właściciela przed zdradą. Spośród kamieni oprawionych najcenniejsze to: Korona Andów- złota korona w którą oprawiono 453 szmaragdy pochodzące ze skarbca Inków oraz Szmaragd Macka ważący 167,97 kt - wydobyty w Kolumbii w kopalni Muzo.

 

Topaz jest minerałem z grupy krzemianów, dość powszechnie występującym. Nazwa tego kamienia (z sanskr.- ogień) nawiązuje do pomarańczowo-złotej barwy i blasku szlachetnych odmian tego minerału. Topazy występują głównie w: Brazylii, Sri Lance, Rosji (Ural), Indiach, Czechach, Niemczech, Norwegii, Ukrainie a także w Polsce. Topaz ma działanie pomagające w skupieniu uwagi, pokonywaniu przeszkód i trudności. Symbolizuje moc i siłę, wpływając korzystnie na układ nerwowy. Wzmacnia organizm, daje siłę sercu, leczy bóle głowy, działa leczniczo na kręgosłup. Pomaga przy depresji i bezsenności. Ponadto topaz opóźnia procesy starzenia, korzystnie wpływa na wrzody, impotencję, żylaki i astmę.

 

Turkus jest rzadkim minerałem z grupy fosforanów a jego nazwa wywodzi się od nazwy Turcji, gdzie niegdyś wiódł jego szlak handlowy. Czysta niebieska barwa jest rzadka, częściej turkus poprzecinany jest brązowymi, szarymi lub czarnymi żyłkami innych minerałów lub skał. Turkus występuje głównie w: Iranie, Rosji, Egipcie, Chinach, USA, Australii, Brazylii. Turkus zwany jest "kamieniem błękitnego nieba". Jest kamieniem ochronnym, chroni przed złymi zdarzeniami, zapewnia powodzenie w sprawach materialnych, szczęście rodzinne, pomaga w rozwiązywaniu problemów. Amulet wykonany z turkusa zapewnia czyste i niezmienne uczucie. Turkus stosuje się w wypadku leczenia chorób oczu, płuc, gardła, bólów głowy, dzięki jego właściwościom organizm lepiej przyswaja sole mineralne i białka. Turkus pobudza siły kreacji, wyobraźni, uczy rozpoznawać piękno.

 

Oliwin jest jednym z najbardziej poszukiwanych i najszlachetniejszych kamieni jubilerskich. Określany bywa też jako chryzolit lub peridot. Nazwę zawdzięcza oliwkowozielonej barwie, choć bywa też bezbarwny, żółtawy lub brunatny.
Oliwin występuje głównie w: Egipcie, Kenii, Tanzanii, Etiopii, USA, Meksyku, Norwegii, Nowej Zelandii, Czechach, Polsce ( na Dolnym Śląsku). Oliwin znany i ceniony był już w starożytności, Egipcjanie nazywali go "kamieniem słońca". Oliwin nazywany bywa "kamieniem nadziei i przyjaźni". Działa on silnie na układ nerwowy, chroni przed napadami złości i destrukcyjnymi myślami. Uważa się, że oliwin pomaga przy kłopotach trawiennych. Ponadto stymuluje regenerację komórek organizmu, odtruwa, wzmacnia serce i stymuluje funkcjonowanie mięśni. Wnosi więcej zadowolenia w nasze życie, wzbudza uczucie optymizmu i nadziei. Biżuteria wykonana z oliwinu przynosi osobom ją noszącym szczęście.

 

Onyks jest cenną odmianą agatu o równoległym ułożeniu warstw, na przemian białej i czarnej. Nazwa pochodzi z greckiego-onix- i oznacza "pazur", nawiązując do wyglądu i ostrych krawędzi tego minerału. Naturalne onyksy należą do minerałów rzadkich, występują w: Egipcie, Brazylii, Urugwaju, Indiach. Onyks znany był już w starożytności, uważano go za kamień szczególnie szczęśliwy. Pieczątki z onyksu były bardzo popularne wśród Rzymian. Z tego minerału wykonana była też osobista pieczęć cesarza Chin. W starożytnym Egipcie onyks barwiono aby podkreślić jego barwę. Większość onyksów wytwarzano zanurzając agat w roztworze cukru i podgrzewając w kwasie siarkowym by zwęglić cząsteczki cukru. Onyks ma działanie przynoszące spokój i harmonię, szczęście i równowagę. Jest przyjacielem ludzi wybranych, którzy dążą do poznania i pogłębienia życia.

Koral jest pochodzenia organicznego, Są to szkielety wapienne koralowców, tworzących w większości rafy, atole i ławice. Pnie kolonii koralowej dochodzą średnio do 40 cm wysokości a gałązki do 4-6 cm grubości. Te szkielety wytwarzane przez niewielkie polipy wykorzystuje się jako materiał jubilerski. Kawałki korali w stanie surowym są matowe, dopiero zaś po wypolerowaniu mają szklisty połysk. Korale mogą mieć różne kolory: biały, czerwony, granatowy, różowy, czarny. Korale występują praktycznie wszędzie w rejonach ciepłych mórz, najliczniej w Morzu Śródziemnym, wzdłuż wybrzeży Algierii, Tunezji, Włoch, Afryki, Japonii. Korale wykorzystywano w celach ozdobnych już od czasów prehistorycznych. W Polsce naszyjniki z korali stanowią nieodłączną ozdobę regionalnego stroju krakowskiego. Koral ożywia i ogrzewa. Uważa się, że pomaga w schorzeniach krążenia, anemii, leczy choroby kości, krzywicę, wzmacnia zęby, leczy gorączkę i pomaga na problemy z impotencją.

 

Kwarc żółty (cytryn) jest przeźroczystą odmianą kwarcu o barwie cytrynowożółtej. Cytrynowe zabarwienie spowodowane jest domieszką żelaza. Kwarc ten występuje zwykle w postaci kryształków przypominających barwą topaz. Czasem stąd nazywany jest "topazem fałszywym", "topazem złotym", "topazem czeskim" lub "topazem Maderia". Cytryn wydobywany jest w Brazylii oraz w Rosji i na Madagaskarze, z Polsce zaś występuje w okolicach Jeleniej Góry. Ciekawostką jest, iż cytryny z Montezuma w Brazylii stają się po podgrzaniu zielone. W starożytności cytryn traktowano jako amulet chroniący przed jadem węży i nadchodzącymi złymi myślami. Kwarc żółty zwany jest kamieniem optymizmu i pogody ducha. Ma moc dodawania odwagi. Cytryn powoduje otwarcie na branie i dawanie miłości.

 

Kwarc dymny (zadymiony) występuje w formie kryształków barwy ciemnobrunatnej, brązowej aż do prawie czarnej. W handlu jubilerskim bywa nazywany "topazem dymnym". Kwarc dymny pospolicie występuje w: Alpach, Uralu, Rosji, Szkocji, Hiszpanii, Brazylii oraz USA. W Polsce spotykany jest w rejonach Dolnego Śląska. Ciekawostką jest, że kwarc ten ceniony jest zwłaszcza w Szkocji, gdzie wyrabia się z niego ozdoby do szkockiego stroju narodowego. Kwarc dymny uwalnia siły duchowe, pomaga w akceptacji siebie, przegania czarne myśli, daje pewność siebie i jasność umysłu. Pomaga lepiej znieść stany depresyjne. Pomaga osobom nerwowym oraz wspomaga leczenie chorób palaczy, a także wpływa pozytywnie na płodność, podnosząc libido. W Waszyngtonie w Muzeum Mineralogicznym znajduje się olbrzymi kwarc dymny, stanowiący piękny przykład sztuki szlifowania kamieni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl